Środa z profilaktyką

Środa z Profilaktyką

Środa z Profilaktyką to cotygodniowa akcja, której celem jest promowanie badań profilaktycznych, zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia oraz aktywności fizycznej. Każda środa poświęcona jest innym zagadnieniom związanym ze zdrowiem. Szczegółowo omawiany jest problem zdrowotny, czynniki ryzyka jego wystąpienia i najważniejsze zalecenia, które warto podjąć aby ograniczyć ryzyko zachorowania.
Materiały przygotowywane w ramach akcji dostępne są na stronie Akademii NFZ pod adresem https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/, na kanale YouTube Akademii NFZ, na profilach Facebook: Akademia NFZ oraz Profilaktyka w Praktyce I Mazowsze https://www.facebook.com/Profilaktyka-w-praktyce-I-Mazowsze-106602581402344/

 

8 tygodni do zdrowia

to kompletny program profilaktyczno-treningowy. Chcemy rozruszać Polaków. Zachęcić do regularnej aktywności fizycznej, która jest najlepszą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie. Pokażemy jak ćwiczyć bezpiecznie, tak by efekty byłby satysfakcjonujące. Razem z trenerami, lekarzem, fizjoterapeutą i psychologiem będziemy towarzyszyć chętnym w dwumiesięcznej ścieżce treningowej do lepszego zdrowia. Udział może wziąć każdy, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania sportowego czy sprawności.

https://akademia.nfz.gov.pl/8-tygodni-do-zdrowia/