NFZ - Portal Diety

Portal Diety NFZ

 

Portal Diety NFZ https://diety.nfz.gov.pl/ przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać, schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Przygotowany został w szczególności z myślą o pacjentach z chorobami przewlekłymi, dla których odpowiednia dieta jest również jednym z zaleceń lekarskich.

Portal oferuje aktualnie 11 planów żywieniowych o różnych kalorycznościach, przygotowanych na zasadach diety DASH. Dieta DASH nie tylko pomaga w walce z nadwagą i otyłością, ale także przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego, zapobiega jego rozwojowi, wykazuje pozytywne działanie w przypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych.

Na portalu są również jadłospisy zapewniające zdrowe, zbilansowane posiłki dla seniorów oraz rodzin z dziećmi i młodzieżą w wieku od 4 do 17 lat. Zamieszczone są tam e-booki terapeutyczne oraz kulinarne z pomysłami na zdrowe sezonowe posiłki a także filmy edukacyjne zachęcające do świadomych zakupów produktów spożywczych i czytania ich etykiet.