Stomatologia ogólna zwana inaczej stomatologią zachowawczą zajmuje się przede wszystkim zapobieganiem choroby próchnicowej zębów czyli profilaktyką przeciwpróchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba, zachowując jak najdłużej jego żywotność i naturalny wygląd – estetykę. Często jednak zdarza się, że proces próchnicowy jest tak dalece zaawansowany, że same proste zabiegi zachowawcze już nie wystarczają. Dlatego też dzięki współczesnej endodoncji (leczenia kanałowego), nasi lekarze ratują wszelkimi dostępnymi metodami każdy ząb, nie dopuszczając w ten sposób do jego utraty.

 

UNIT ANTHOS A3 PLUS
A3 PLUS to podstawowy model rodziny unitów ANTHOS. Posiada trójpolowy, cyfrowy wyświetlacz na panelu lekarza, umożliwiającym programowanie parametrów pracy oddzielnie dla turbiny, mikromotora i skalera.
ANTHOS A3 PLUS cechuje:
- prosta obsługa,
- ergonomia,
- zwarta konstrukcja: blok spluwaczki zawieszony na fotelu pacjenta,
- fotel pacjenta o udźwigu max. 190 kg,
- wysoka jakość materiałów,

 

Kiedy warto zgłosić się do stomatologa?
Odwiedź stomatologa, gdy zauważysz u siebie jeden z objawów mogących świadczyć o próchnicy, np. jeśli:
• odczuwasz dyskomfort lub ból zębów podczas gryzienia, spożywania ciepłych, zimnych albo słodkich napojów;
• odczuwasz ból zębów samoistnie, niezależnie od jedzenia;
• ból zęba jest stały, nie pozwala zasnąć, nasila się w nocy;
• w okolicy bolącego zęba powstanie obrzęk lub spod dziąsła sączy się żółta wydzielina;
• w zębach (zwłaszcza trzonowych i przedtrzonowych) są dziury o ciemnożółtym lub brązowym zabarwieniu, widoczne bądź wyczuwalne językiem;
• zauważysz na zębach ciemne przebarwienia;
• masz przebarwienia, których nie usunęło profesjonalne czyszczenie zębów u higienistki;
• czujesz niesmak w jamie ustnej lub walczysz bezskutecznie z nieświeżym oddechem;
• uśmiechając się widzisz odsłoniętą, ciemniejszą szyjkę zęba (część zęba znajdująca się najbliżej dziąsła) lub odczuwasz w tych okolicach nadwrażliwość, szczególnie na niską temperaturę;
• czujesz, że ząb jest „większy” od pozostałych, bardziej ruchomy, bolesny przy nagryzaniu;
• kawałek zęba lub założonego wcześniej wypełnienia ukruszył się tworząc ostrą, chropowatą powierzchnię, która przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i powinna zostać skorygowana.

 

Aby uniknąć próchnicy, najlepiej kontrolować stan uzębienia regularnie co 6 miesięcy, chyba, że stomatolog zalecił większą częstotliwość wizyt.
Dlaczego akurat co 6 miesięcy? To przedział czasowy, w którym można skutecznie zapobiec konsekwencjom rozwoju nowo powstałej próchnicy: powstrzymać powiększanie się ubytku oraz przenoszenie się bakterii na kolejne zęby.

 

Protetyka
Nowoczesna protetyka stomatologiczna zapewnia pacjentom możliwość cieszenia się pięknym uzębieniem przez wiele lat. Rekonstrukcja oraz rehabilitacja narządu żucia, a więc zębów i dziąseł odbywa się z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, pozwalających przywrócić piękny uśmiech i komfort spożywania posiłków.
Chcąc skorzystać z najlepszej oferty w temacie takim, jak protetyka zębów serdecznie zapraszamy do naszej placówki. Nasi doświadczeni stomatolodzy poradzą sobie w nawet z najbardziej skomplikowaną sytuacj, dopasowując protezę do potrzeb pacjenta.