Chirurgia stomatologiczna, to nie tylko usuwanie zębów, ale szereg zabiegów obejmujących jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii np. endodoncję, protetykę, ortodoncję czy implantologię.

 

UNIT ANTHOS A3 PLUS
A3 PLUS to podstawowy model rodziny unitów ANTHOS. Posiada trójpolowy, cyfrowy wyświetlacz na panelu lekarza, umożliwiającym programowanie parametrów pracy oddzielnie dla turbiny, mikromotora i skalera.
ANTHOS A3 PLUS cechuje:
- prosta obsługa,
- ergonomia,
- zwarta konstrukcja: blok spluwaczki zawieszony na fotelu pacjenta,
- fotel pacjenta o udźwigu max. 190 kg,
- wysoka jakość materiałów

 

Kim jest chirurg stomatolog?
Kim jest stomatolog, każdy kto był u dentysty choć raz, wie o tym doskonale. Stomatologia sama w sobie jest jest nauką medyczną zajmującą się patologiami, funkcjonowaniem oraz leczeniem zębów i tym właśnie zajmują się stomatolodzy. Chirurg stomatologiczny z kolei jest specjalistą w dziedzinie leczenia operacyjnego jamy ustnej i wykonuje szereg zabiegów z tym związanych.

 

Jak wygląda zabieg chirurgii stomatologicznej?
Jak w przypadku każdego innego zabiegu, lekarz przygotowuje pacjenta do zabiegu podając mu środki znieczulające. Najlepiej jest także pamiętać o tym, by przed zabiegiem porządnie się najeść, ponieważ potem przez kilka następnych godzin będzie to niemożliwe. Długość danego zabiegu będzie z kolei zależała od tego, czego dotyczy operacja oraz trudności przy jej wykonywaniu (np. ząb w trudno dostępnym i kłopotliwym miejscu, które wymaga wyjątkowej ostrożności ze strony lekarza). Nowoczesna medycyna pozwala na zniwelowanie niedogodności związanych z samą operacją, także tych bólowych, nie ma więc czego się obawiać.

 

Czy chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna?
Jak każdy zabieg chirurgiczny i tutaj trzeba się liczyć z powikłaniami, tym bardziej, że operacje na jamie ustnej bywają dosyć trudne i kłopotliwe. Zazwyczaj lekarz jeszcze przed zabiegiem powinien określić zakres działań, jakie chce wykonać i co się z tym może wiązać, po zabiegu natomiast powinno się przestrzegać wszelkich zasad higienicznych, o których także lekarz powinien powiadomić. Powikłania się zdarzają i mogą zdarzać, ale najczęściej bardzo szybko ustępują i można je wyleczyć. Wszystko zależy oczywiście od organizmu danego pacjenta, a także jego podejścia do rekonwalescencji pozabiegowej, która w tym wypadku jest bardzo ważna.